fbpx

Uus Ettevõte Registreerimisel: Käibemaksukohuslane või Mitte?

Uus ettevõte registreerimisel: kas olla käibemaksukohuslane või mitte? Tutvu eeliste ja puudustega ning tee teadlik valik!

Ettevõtte Registreerimine

Ettevõtte registreerimine on oluline samm äri alustamisel. See aitab tagada teie ettevõtte legaalsuse ja avada uksed erinevatele võimalustele. Kui kaalute oma ettevõtte registreerimist, on oluline arvesse võtta mitmeid tegureid.

Uue Ettevõtte Registreerimise Olulisus

Uue ettevõtte registreerimine on oluline, kuna see annab teile õigusliku staatuse äritegevuseks. Registreerimine võimaldab teil seaduslikult tegutseda, avada pangakonto, esitada maksudeklaratsioone ja saada juurdepääs erinevatele ärialastele hüvedele. Lisaks annab registreerimine teile usaldusväärsuse ja tõsiseltvõetavuse klientide ja äripartnerite silmis.

Mida Tuleks Kaaluda Registreerimisel

Ettevõtte registreerimisel tuleks kaaluda mitmeid aspekte. Esiteks, millist õiguslikku vormi soovite ettevõttele valida. Eestis on levinumad õiguslikud vormid osaühing (OÜ) ja aktsiaselts (AS). Oluline on arvestada oma äriplaanide, eesmärkide ja vajadustega.

Teiseks, peaksite kaaluma käibemaksukohuslaseks registreerumist. Käibemaksukohuslaseks registreerumine annab teile võimaluse käibemaksu arvestada ja tagasi küsida, kuid sellega kaasnevad ka täiendavad kohustused. Käibemaksukohustuslaseks registreerimiseks peate vastama teatud kriteeriumidele ja esitama vajalikud dokumendid.

Kolmandaks, tasub kaaluda raamatupidamisega seotud nõudeid. Registreerides ettevõtte, peate pidama korralikku raamatupidamist vastavalt seadustele ja normidele. See hõlmab finantsaruannete esitamist, maksudeklaratsioonide täitmist ja raamatupidamisdokumentide säilitamist.

Oluline on pöörduda professionaali poole, näiteks raamatupidaja või äriõiguse spetsialisti poole, et saada täpsemat ja isikupärastatud nõu uue ettevõtte registreerimise kohta. Nende ekspertide abiga saate tagada, et teie ettevõtte registreerimine toimub õigesti ja vastavalt kehtivatele seadustele.

Käibemaksukohuslase Staatus

Mis on Käibemaksukohuslane?

Käibemaksukohuslane on ettevõte või füüsiline isik, kes on registreeritud käibemaksu maksumaksjaks. Käibemaks on riiklik maks, mis lisatakse müüdavatele kaupadele ja osutatavatele teenustele. Käibemaksukohuslane on kohustatud käibemaksu arvestama, koguma ja maksma riigile vastavalt kehtestatud reeglitele.

Käibemaksukohuslase staatus võimaldab ettevõttel saada tagasi käibemaksu, mida ta on tasunud oma ettevõtte tegevusega seotud kulude eest. See aitab vähendada äritegevusega seotud kulusid ning parandada ettevõtte rahavoogu.

Eelised ja Puudused Käibemaksukohuslaseks Olemisel

Käibemaksukohuslaseks registreerumise eelised on mitmekülgsed. Siin on mõned peamised eelised:

Eelised Käibemaksukohuslasena
Õigus tagasi küsida käibemaksu, mis on tasutud äritegevusega seotud kulude eest
Suurem usaldusväärsus klientide silmis, kuna käibemaksukohuslase staatus näitab, et ettevõte on ametlikult registreeritud ja järgib seaduslikke nõudeid
Võimalus teha tehinguid teiste käibemaksukohuslastega ja saada seeläbi ärikliente
Ligipääs spetsiaalsetele käibemaksu korrigeerimise reeglitele, mis võimaldavad korrigeerida varem tasutud käibemaksu, näiteks varade soetamisel

Samas on ka mõningaid puudusi, mis tuleb arvesse võtta:

Puudused Käibemaksukohuslasena
Lisakohustused raamatupidamises ja käibemaksudeklaratsioonide esitamisel
Vajadus järgida rangeid käibemaksu reegleid, et vältida trahve ja sanktsioone
Võimalik vajadus tõsta hindu, et katta käibemaksukohuslaseks olemisega seotud kulud

Käibemaksukohuslaseks saamine võib olla kasulik ettevõttele, kuid see nõuab täiendavaid kohustusi ja vastutust. Enne otsuse tegemist tasub kaaluda oma ettevõtte vajadusi ja tegevusvaldkonda ning konsulteerida raamatupidamisnõustajaga, et teha informeeritud otsus käibemaksukohuslaseks registreerumise kohta.

Käibemaksukohuslaseks Registreerumine

Kui plaanite registreerida uut ettevõtet, on oluline kaaluda käibemaksukohuslase staatust. Käibemaksukohuslaseks registreerumisel saate õiguse koguda käibemaksu oma müüdud kaupade või teenuste eest ning teil on võimalus maha arvata ostude käibemaks. Selles jaotises uurime käibemaksukohuslaseks registreerumise kriteeriume ning vajalikke dokumente ja menetlust.

Käibemaksukohuslaseks Registreerumise Kriteeriumid

Käibemaksukohuslaseks registreerumiseks peate täitma teatud kriteeriumid:

 1. Käibemaksukohuslaseks registreerumiseks peate olema registreeritud ettevõtja Eestis.
 2. Teie ettevõtte aastane käive peab ületama käibemaksu registris kehtestatud piirmäära. See piirmäär 40 000 eurot.
 3. Kui olete ettevõtte omanik, peate olema võimeline esitama usaldusväärset finantsteavet ja aruandeid.

On oluline märkida, et käibemaksukohuslaseks registreerumine on vabatahtlik, kui teie ettevõtte käive jääb alla kehtestatud piirmäära. Siiski võib käibemaksukohuslaseks registreerumine olla kasulik mitmel viisil, nagu näeme järgmises jaotises.

Vajalikud Dokumendid ja Menetlus

Käibemaksukohuslaseks registreerumiseks peate esitama järgmised dokumendid ja läbima vastavad menetlused:

 1. Täitke käibemaksukohuslaseks registreerimise avaldus. Seda saate teha elektrooniliselt Maksu- ja Tolliameti e-teeninduses või paberil esitades avalduse kohalikule maksu- ja tollikeskusele.
 2. Esitage vajalikud dokumendid, sealhulgas kehtiv äriregistri väljavõte, ettevõtte asutamisleping või põhikiri, juhatuse liikmete isikut tõendavad dokumendid ja muud nõutud dokumendid.
 3. Maksu- ja tolliamet kontrollib teie esitatud dokumente ning vajadusel võib teiega ühendust võtta täiendava teabe saamiseks.
 4. Kui kõik dokumendid ja nõuded on täidetud, antakse teile käibemaksukohuslase staatus ning registreerimisnumbriga käibemaksukohuslase tunnistus.

On oluline täita käibemaksukohuslaseks registreerumiseks vajalikud nõuded ja esitada õiged dokumendid, et vältida võimalikke viivitusi või probleeme menetluse käigus. Kui olete käibemaksukohuslane, peate järgima kehtivaid käibemaksualaseid õigusnorme ning esitama regulaarselt käibedeklaratsioone ja makseid.

Käibemaksukohuslaseks registreerumine võib olla oluline samm teie uue ettevõtte jaoks, kuid enne otsuse tegemist kaaluge hoolikalt oma ettevõtte vajadusi ja eesmärke. Konsulteerige vajadusel raamatupidaja või maksunõustajaga, et saada täpsemat teavet käibemaksukohuslaseks registreerumise mõjude kohta teie ettevõttele.

Mitte-Käibemaksukohuslaseks Registreerumine

Kui olete uut ettevõtet registreerimas, võite kaaluda, kas registreeruda käibemaksukohuslaseks või mitte. Mitte-käibemaksukohuslasena registreerumine võib olla sobiv valik teatud olukordades.

Millal Mitte-Käibemaksukohuslaseks Registreeruda?

Mitte-käibemaksukohuslaseks registreerumine võib olla mõistlik, kui teie ettevõte vastab järgmistele kriteeriumidele:

 1. Madal käibemaksukohustus: Kui teie ettevõtte aastane käive jääb alla käibemaksukohustuse piirmäära, võib teil olla kasulik mitte registreeruda käibemaksukohuslaseks. See võib vähendada halduskoormust ja raamatupidamisega seotud kohustusi.
 2. Peamiselt tarbijatele suunatud teenused: Kui teie ettevõte pakub peamiselt teenuseid või müüb kaupu tarbijatele, kes ise ei ole käibemaksukohuslased.

On oluline märkida, et mitte-käibemaksukohuslasena registreerumine ei võimalda teil koguda käibemaksu oma müügitelt ega tagastada käibemaksu oma kuludelt. See võib mõjutada teie ettevõtte konkurentsivõimet ja võimalikke kokkuhoiuvõimalusi.

Eelised Mitte-Käibemaksukohuslasena

Mitte-käibemaksukohuslasena registreerumisel võib olla mitmeid eeliseid, sealhulgas:

 1. Vähem halduskoormust: Mitte-käibemaksukohuslasena ei pea te esitama käibemaksudeklaratsioone ega tasuma käibemaksu riigile. See võib vähendada teie raamatupidamisega seotud kohustusi.
 2. Lihtsam raamatupidamine: Kuna te ei kogu ega tagasta käibemaksu, võib teie raamatupidamine olla lihtsam ja vähem keeruline. Teil ei pea jälgima käibemaksust tulenevaid nõudeid ega käibemaksu tagastamise protsesse.
 3. Selgemad hinnad ja konkurentsivõime: Kui teie ettevõte pakub teenuseid või müüb kaupu peamiselt tarbijatele, võib mitte-käibemaksukohuslasena registreerumine võimaldada teil hoida hindu selgemana ja olla konkurentsivõimelisem turul.

On oluline kaaluda oma ettevõtte vajadusi ja eesmärke ning konsulteerida maksunõustajaga enne otsuse langetamist, kas registreeruda käibemaksukohuslaseks või mitte. Iga olukord on unikaalne ja õige valiku tegemine võib aidata teil oma ettevõtte edule kaasa aidata.

Valikute Kaalumine

Kui uus ettevõte on registreerimise lävel, on oluline kaaluda erinevaid tegureid, et otsustada, kas registreeruda käibemaksukohuslaseks või mitte. Mõlemal valikul on oma eelised ja kaalutlused.

Faktorid, Mida Arvestada Käibemaksukohuslaseks Registreerumisel

Käibemaksukohuslaseks registreerumisel on mitmeid faktoreid, mida tuleks arvestada:

FaktorKirjeldus
MüügimahtKui ettevõtte oodatav aastane käive ületab käibemaksukohustuslaseks registreerumise lävendi (hetkel 40 000 eurot), on soovitatav registreeruda käibemaksukohuslaseks. See võimaldab teil käibemaksu arvestada ja tagasi saada, samuti suurendab teie ettevõtte usaldusväärsust klientide silmis.
Tehingute laadKui teie ettevõte tegeleb peamiselt äriklientidega, kes on samuti käibemaksukohuslased, on käibemaksukohuslaseks registreerumine eelistatav. See võimaldab teil käibemaksu arvestada ja maha arvata oma äritehingutelt.
KoostööpartneridKui teie peamised koostööpartnerid on käibemaksukohuslased, võib käibemaksukohuslaseks registreerumine olla kasulik. See võib aidata teil olla konkurentsivõimelisem ja atraktiivsem potentsiaalsete klientide jaoks.

Faktorid, Mida Arvestada Mitte-Käibemaksukohuslaseks Registreerumisel

Mitte-käibemaksukohuslaseks registreerumisel võib olla ka teatud eeliseid, mida tuleks kaaluda:

FaktorKirjeldus
Madal müügimahtKui teie ettevõtte oodatav aastane käive jääb alla käibemaksukohustuslaseks registreerumise lävendi (hetkel 40 000 eurot), võib olla mõistlik mitte registreeruda käibemaksukohuslaseks. See vähendab halduskoormust ja võimaldab teil keskenduda muudele aspektidele oma ettevõtte arendamisel.
Klientide profiilKui teie peamised kliendid on eraisikud või mitte-käibemaksukohuslased, võib mitte-käibemaksukohuslaseks registreerumine olla otstarbekas. Teil ei ole vaja arvestada käibemaksu oma tehingutel ja teie teenuste või kaupade hind võib olla atraktiivsem lõpptarbijatele.
Tarnijad ja koostööpartneridKui teie peamised tarnijad ja koostööpartnerid on mitte-käibemaksukohuslased, võib mitte-käibemaksukohuslaseks registreerumine lihtsustada haldusprotsesse ja vähendada bürokraatiat. Teil pole vaja käibemaksu arvestada ega maha arvata nende tehingutelt.

Ettevõtte omanikuna on oluline hoolikalt kaaluda kõiki neid tegureid, et teha informeeritud otsus, kas registreeruda käibemaksukohuslaseks või mitte. Konsulteerimine raamatupidaja või maksunõustajaga võib samuti aidata selgitada välja parim valik vastavalt teie ettevõtte vajadustele ja eesmärkidele.

Valikud Selged, Tee Õige Otsus koos KIDNES!

Tere tulemast KIDNES! Kui seisate uue ettevõtte registreerimise küsimuse ees, oleme siin, et jagada teiega meie kogemusi ja pakkuda professionaalset tuge kõigis ettevõtte käivitamise etappides.

Miks valida KIDNES?

 1. Kogenud Ekspertide Meeskond: Meie kogenud spetsialistid on valmis teid juhendama iga sammuks. Olgu see siis käibemaksukohuslaseks registreerimine, ärinõustamine või raamatupidamisteenused, meil on teie ettevõtte jaoks õige lahendus.
 2. Individuaalne Lähenemine: Mõistame, et iga ettevõte on unikaalne. Seetõttu pakume individuaalset lähenemist, et mõista teie vajadusi ja eesmärke ning pakkuda just teile sobivaid lahendusi.
 3. Täielikud Teenused: Alates ettevõtte registreerimisest kuni käibemaksudeklaratsioonideni ja raamatupidamisteenusteni – oleme siin, et tagada, et teie ettevõte tegutseks seaduslikult ja tõhusalt.

Kuidas KIDNES Saab Aidata:

 • Registreerimine: Abistame teid ettevõtte registreerimisel, tehes protsessi kiireks ja lihtsaks.
 • Käibemaksukohuslaseks Saamine: Nõustame teid käibemaksukohuslaseks registreerumisel, selgitades välja parima lähenemise vastavalt teie ettevõtte vajadustele.
 • Bürokraatia Lihtsustamine: Pakume tuge bürokraatia ja dokumentatsiooni küsimustes, et saaksite keskenduda oma ettevõtte arendamisele.
 • Raamatupidamine ja Konsultatsioonid: Meie professionaalne raamatupidamismeeskond on valmis teie ettevõtte finantshaldust optimeerima. Lisaks pakume pidevat maksualast konsultatsiooni, et tagada teie äri maksimaalne jõudlus.

Valige Edu, Valige KIDNES!

Laske meil olla teie teejuht ettevõtte edu suunas. Helistage meile täna, et alustada oma ärireisi koos KIDNES professionaalse toe ja teenustega.

Teie Edu on Meie Edu!

Post Tags :